Розуміння  завдання формування рівня фахівців, які впроваджують системи управління на різних об'єктах автоматизації, дає поштовх колективу секції комп'ютеризованих систем управління (КСУ) до співпраці з підприємствами м. Сум, де впроваджені такі системи. Недостатній рівень інновацій наших підприємств спонукав шукати закордонних партнерів, які займаються кібернетичними системами. Участь в міжнародних науково-практичних конференціях дала можливість встановити контакт із компанією AIUT Sp. z o.o. PL 44-109  м. Глівіце, Польща.

В результаті перемовин було укладено угоду між Сумським державним університетом та компанією AIUT. В цій угоді передбачається організація на постійній основі стажування студентів, які навчаються на спеціальності «Автоматизація і комп’ютерно-інтегровані технології» факультету ЕЛІТ.

Компанія AIUT для розширення сфери бізнес-інтересів в особі наших студентів знайшла однодумців, які в подальшому будуть просувати на ринок її програмно – інтелектуальні продукти.

Для цього на протязі терміну стажування, яке зараз проходить в компанії AIUT студенти поряд із засвоєнням нових комп’ютерно - програмних засобів, займаються практичним програмуванням та налагодженням  мікропроцесорних пристроїв, що керують роботами та конвеєрними лініями.

Сфера діяльності компанії AIUT визначається не тільки системами автоматики, але й розподіленими інформаційними системами, які мають успіх у ближньому зарубіжжі.

Технології 3D принтерів давно вже засвоєна в компанії і використовуються для виготовлення різних електротехнічних деталей, які потрібні для монтажу сенсорів та мікропроцесорів.

Передові інформаційні технології, які використовує компанія AIUT (керування автоматичними лініями та системи збору інформації) дозволяють їй впроваджувати свої розробки по всьому світу.

Заохочуючи студентів до творчої праці, компанія AIUT дбає і про дозвілля студентів, що проходять стажування на підприємстві. Витрати на екскурсії до цікавих міст Польщі компанія AIUT бере на себе.

Рівень професійної підготовки наших студентів задовольняє компанію, і це підтверджується результатами тестів, які проходять майбутні стажувальники. При проходженні тестів враховується не тільки вміння володіти програмними продуктами, але й здібності до сприйняття інформації та творчого мислення.