23.09.2017 Wetter Ostsee

Секція комп'ютеризованих систем управління проводить ряд практичних занять і лабораторні практикуми з дисциплін «Теорія автоматичного управління», «Методологія аналізу і синтезу автоматизованих динамічних систем», «Мікропроцесорні пристрої та системи» і іншим, спеціальності «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» з використанням апаратної платформи ARDUINO.

Платформа ARDUINO створена на базі мікроконтролерів сімейства AVR. Основною метою лабораторного практикуму є забезпечення наочної ілюстрації застосування добре відомих класичних і нових принципів управління різними виконавчими механізмами.

Для програмування відповідних налагоджувальних плат студентами вивчаються різні середовища розробки програмного забезпечення: ARDUINOIDE, як базове середовище програмування, а також графічні середовища програмування стандарту МЭК-61131-3 FBDи LAD.

Найближчим часом, з метою розширення технічного кругозору та ерудованості студентів, планується розширення переліку апаратних засобів для проведення практичних занять і лабораторних практикумів з дисциплін спеціальності за рахунок використання налагоджувальних плат на базі мікроконтролерів STM32, а також одноплатних комп'ютерів PASPBERRYPI.

Новий формат лабораторних і практичних занять дозволить студентам спеціальності "Автоматизація та комп'ютерно - інтегоровані технології" ознайомитися і отримати досвід роботи з сучасними засобами управління і новітніми програмними продуктами.