У 1991 – 95 рр. здійснювався випуск інженерів зі спеціальностей "Електропривод і автоматизація промислових установок", "Автоматизація машинобудівного виробництва", "Робототехнічні системи і комплекси", у 1996 – 99 рр. здійснювався випуск інженерів зі спеціальності "Автоматика і управління в технічних системах", з 2000 - випуск спеціалістів зі спеціальності "Системи управління і автоматики" за напрямом підготовки "Комп'ютеризовані системи, автоматика і управління".

З 2006 р. здійснюється підготовка фахівців зі спеціальності "Комп’ютеризовані системи управління та автоматика" напряму підготовки 6.050201 - "Системна інженерія".
У липні 2009 року на базі кафедри Комп'ютеризованих систем управління створено регіональний навчально-науковий центр СумДУ «Промислові інформаційні технології, електроніка та приводи» (Центр «ПІТЕП»).