19-20 квітня на базі СумДУ був проведений спільний семінар за участю представників промислових підприємств Сумщини, дочірнього підприємства «Siemens Україна»а також викладачів і студентів факультетів ЕлІТ і ТеСЕТ. Із промислових підприємств Сумщини прийняли участь у семінарі:

СНВО ім. М.В. Фрунзе, ПАТ Хімпром, ПАТ Насосенергомаш, ВНІІ АЕН та ін.

Семінар відкрив начальник регіонального навчально-наукового центру «Промислові інформаційні технології, електроніка та приводи» доцент Толбатов В.А., який розповів про досягнення СумДУ в останні роки а також наголосив на необхідності підтримувати тісний контакт з підприємствами міста та області з метою впровадження наукових проектів та працевлаштування наших випускників.

Представниками фірми «Siemens Україна» була зроблена доповідь на  тему: «Інновації Siemens у галузі автоматизації, АСУТП і контрольно - вимірювальної техніки».

Був проведен аналіз існуючих  програмованих контролерів типу S7-200, S7-300, S7-400, які в даний час є базовими для автоматизації в промисловості. Однак для підвищення ефективності функціонування систем автоматизації фірма Siemens пропонує нові версії контролерів типу S7-1200, S7-1500. Програмовані контролери Simatic S7-1200 здатні вирішувати логічні завдання управління, завдання автоматичного регулювання на більш високому рівні ніж S7-200, S7-300, S7-400. Як новизна управління – переміщення по координатам, виконання математичної обробки інформації.

Інноваційний програмований контролер S7-1500 базується на подальшому розвитку та вдосконаленні функціональних можливостей. Мовні розширення пакету Step-7 гарантують отримання незаперечних переваг нового контролера, який може забезпечувати повну діагностику технологічного обладнання, систему захисту та безпеки, може забезпечувати технічний облік споживаних енергоресурсів (електроенергія, газ, вода), що є дуже важливим в даний час.

За тематикою контрольно-вимірювальних приладів було представлено і зроблено доповідь про функціонування приладів по вимірюванню тиску, температури, витрати, рівня, ваговимірювання, газова аналітика. Дані прилади відповідають всім міжнародним правилам, мають високу точність вимірювання та сертифікацію в Україні.

Із 31 представника промислових підприємств, присутніх на зустрічі, 24 є випускниками нашого університету. Вони поділилися зі студентами своїм досвідом роботи на сучасному виробництві і розповіли про переваги застосування продукції кампанії Siemens у своїх дипломних проектах і в подальшій роботі.