Відгуки випускників
Сумський державний університет, начальник Центру комп’ютерних технологій
1990-1995
Навчався на кафедрі протягом 5 років, після закінчення та до теперішнього часу працював за отриманою спеціальністю на підприємстві потім в нашому університеті. Пройшов шлях від інженера до начальника Центру комп’ютерних технологій СумДУ. Знання отримані під час навчання завжди допомагали в розвитку кар’єри. Будучи студентом, мав можливість бути на практиці на реальних підприємствах вивчати електроніку та інформаційні технології, що дозволило у подальшому застосувати навички у реальній роботі. Хочу відмітити професійний склад викладачів, їх наполегливість та професіоналізм, навчатись було і важко і водночас цікаво. Спеціальність яку отримав на кафедрі є сучасною, випускники мають можливість знайти для себе достойні робочі місця на престижних підприємствах. Практично всі мої одногрупники досягли успіху та побудували достойну кар’єру. Щиро бажаю кафедрі успішного подальшого розвитку, завжди рекомендую абітурієнтам обирати дану спеціальність для успішного життя.
AIUT, Польща
2012-2017 рр
Навчання на кафедрі та студентські роки згадую з усмішкою та теплом. Як то у студентів, бувало по-різному, але дякуючи кожному викладачу нашої кафедри, навчання було цікавим. Хочеться подякувати кожному викладачу кафедри, які за весь час навчання і підтримували, і допомагали та вчасно могли змотивувати. Навчальна програма на кафедрі побудована таким чином, що студенти набувають як теоретичних, так і практичних навичок. Саме завдяки цим знанням я змогла отримати першу роботу за спеціальністю, а навички, набуті в процесі навчання і до тепер допомагають мені в праці і в житті. Я дуже задоволена, що навчалася саме на цій кафедрі. Бажаю всім успіхів в навчанні, а кафедрі – розвитку, процвітання та талановитих студентів.
AIUT, Інженер з автоматизації тестування
2015-2020
Кафедра дала мені всі можливості різностороннього розвитку. Викладачі заклали міцний теоретичний фундамент, котрий я міг закріпляти після занять в студентській лабораторії. Хочеш бути програмістом? Тобі дадуть базу с програмування. Хочеш працювати з електронікою? На кафедрі завжди знайдеш паяльник і макетну плату. А можна поєднати навички програмування і електроніки і бути системним інженером широкого профілю. Кафедра не обмежується лише заняттями, завжди є можливість брати участь в олімпіаді, поїхати на наукову конференцію або пройти міжнародне стажування. За роки навчання я встиг декілька разів поїхати на змагання роботів “Roborace” зібравши в стінах кафедри машинку с автономним керуванням. Кількість наукових конференцій навіть важко полічити. Їздив на міжнародне стажування до компанії AIUT в Польщі, де я зараз працюю. Кафедра також сприяла моєму міжнародному стажуванню у компанії Simens в Німеччині. Завдяки кафедрі я завжди с теплотою згадую мої студентські роки.
ФОП, розробка програмного забезпечення
2007-2012
Вважаю, що навчання на моїй спеціальності дає можливість студенту отримати достатній рівень базових знань у сфері інформаційних технологій, а потім вдосконалювати та розвивати їх в залежності від обраного напрямку.
Перевага спеціальності в поєднанні напрямів інформаційних технологій, програмування, автоматизації та мікропроцесорної техніки, що є дуже корисним для побудови кар’єри в ІТ.
Велика подяка викладачам кафедри за безліч можливостей розвиватись, самовдосконалюватись, брати участь у науковій діяльності, за їх професіоналізм, вміння навчити та підтримати, що заохочувало до здобуття знань.
Українська аутсорсингова IT компанія
2014-2019
Викладачі кафедри досить підковані як в теорії, так і на практиці: допоможуть точно сформулювати питання від тебе та дадуть розгорнуту відповідь як те чи інакше працює в теорії, на практиці та в реальному житті)
Кафедра дає все те, що треба справжньому джуну: навички роботи в команді, задавати багато питань, багато практикуватись та вчитись на помилках.
Кафедра це те місце, де “суха” теорія набуває сенсу коли використовуєш ті методи та підходи безпосередньо на практиці пліч-о-пліч з викладачем та іншими студентами.
Безпосередньо тут я отримав значний буст на початку свого шляху в IT та досить успішно використовую вивчені принципи стійкості, надійності та робастності систем у web-розробці.
Дуже дякую своїм викладачам та працівникам кафедри за теплу атмосферу, цікаві лекції, практики та незабутній досвід на сцені 🙂
Сумський державний університет, провідний фахівець Центру комп’ютерних технологій
1990-1995
На нашій кафедрі я отримав ґрунтовні фундаментальні знання у сфері теорії автоматичного управління та керування взагалі. Опанував методи багатопрофільного аналізу об’єктів, процесів та систем у всіх їх чисельних багатогранних аспектах. Також засвоїв принципи контролю та керування у складних системах із застосуванням оптимізаційних принципів досягання найкращого результату шляхом витрачання мінімальних ресурсів: часових, людських та матеріальних. Все це дозволило досягти певної динаміки успіхів у кар’єрному зростанні на службі Українській державі та принести досить немало користі Українському народові.
Відгуки студентів
01.09.2019
Свого часу вибрав цю спеціальність через її різнобічність і кафедра в цьому плані не розчарувала. Викладачі надають гарні знання для становлення спеціалістом у напрямку програмування та електроніки. Під час навчання ти завжди можеш наголосити на, щось одне, наприклад програмування, бажаючи стати Embedded розробником. Викладачі не обмежуватимуть тебе, і навіть навпаки, за бажанням на кафедрі ти зможеш отримати цікаві завдання для покращення своїх здібностей у вільний час, під час виконання якого ти завжди зможеш порадитися з викладачами чи іншими студентами.
15.09.2022
Я навчаюсь на кафедрі не так давно, але для мене вже стало зрозуміло, що мною був обраний вірний напрямок на шляху до моїх цілей. Викладачі не тільки надають ґрунтовні знання, а й можливість для саморозвитку студента у професійному напрямі. Заняття у різних середовищах роботи розвивають базові навички майбутнього спеціаліста, а різнобічність програми показує в чому ти сильніший і що в тебе виходить краще за інших. Але, навіть при цьому, на кафедрі не панує дух суперництва, а навпаки, привітна дружня атмосфера між студентами різних курсів та секцій.
20.08.2020
Я пішов навчатися на цю спеціальність, по-перше, тому що мені подобалася назва, для мене вона звучала якось круто. По-друге, тому що ще навчаючись в школі до нас приходили викладачі кафедри, та показували нам цікаві речі. Чесно кажучи, на дистанційному навчанні не розумієш всієї сутності спеціальності. І цікаво приходити на кафедру для отримання нових знань та здібностей. Мені подобається, що викладачі кафедри гарно ставлять до студентів і допомагають розвиватися в цій сфері. На кафедрі можна отримати завдання, та спробувати його виконати – і це в майбутньому піде на користь. У мене, наприклад, також є цікаве завдання з налаштування роботи лабораторного стенда. Мені цікаво виконувати такі завдання і розбиратися з чимось новеньким для мене. В цілому, у нас цікава спеціальність і ми виконуємо цікаві завдання.
01.09.2021
Чесно кажучи, коли я поступила на цю кафедру, я не зовсім розуміла, куди я потрапила. Але згодом, пара за парою, я зрозуміла, що я обрала вірну кафедру. Електроніка, мікросхемотехніка, програмування та багато іншого. Дуже різнобічна кафедра, яка дозволяє тобі осягнути спеціальність з різних сторін і обрати саме те, що тобі більше за всього припадає до душі. Викладачі тут теж непогані, деякі навіть дуже надихають на навчання.
Відгуки роботодавців
Відділ телеметрії, відділ продажів AIUT
Cтажери були делеговані в різні майстерні та лабораторії – від проєктування електроніки та випробувальних лабораторій, через роботу з програмування C/C++, додатки SQL, до установок автоматизації з використанням програмного забезпечення промислового контролера (драбини, блоки, графіки та структуровані мови) та роботів. Вони мали відповідну фізичну та технічну освіту, що дозволяло їм адаптуватися до нових умов, і були належним чином підготовлені до розуміння технічних документів (креслень та схем). Робота велася англійською мовою, що було достатньо для внутрішньої роботи в компанії – для роботи з польськими клієнтами також знадобилася польська. Випускники, які зараз працюють у нас (кілька людей), адаптувалися і добре спілкуються також польською мовою.
Студенти опановували навички, необхідні для виконання доручених завдань з різною індивідуальною швидкістю. Талант, ентузіазм чи цілеспрямованість допомогли їм адаптуватися до нових вимог – AIUT прийняв близько 30 студентів під час стажування, тому їхній індивідуальний підхід мав значний вплив на їхні кінцеві професійні досягнення. Спілкування відбувалося на основі англійської мови – її знання дозволяло учасникам краще обмінюватися думками та розуміти технічні аспекти завдань, тому під час практики було зроблено акцент на вдосконаленні спілкування цією мовою. Як і у випадку з технічним аспектом – на ефективність такого спілкування вплинули індивідуальні здібності і мовна підготовка.”
Підприємство ТОВ «ІТК «Автоматик груп» вже багато років співпрацює з кафедрою КСУ факультету ЕЛІТ СумДУ і декілька випускників були працевлаштовані на підприємство одразу після закінчення університету.
Наше підприємство завжди готове взяти в свій колектив випускників цієї кафедри і залучаємо студентів останніх курсів для проходження практики чи роботи на підприємстві, тому що на кафедрі КСУ вчать відповідальності, вмінню мислити логічно та розбиратись у проєктах будь-якої складності.
Випускники стають у нас молодими фахівцями і справжніми професіоналами. Маючи багаж університетських знань, без перешкод справляються з задачами по автоматизації діючих виробництв не тільки за специфікою діяльності нашого підприємства (харчова промисловість), а і в інших галузях промисловості. Задачі щодо автоматизації технологічних процесів нових створених виробництв, оновлення, доопрацювання і модернізації виробництв – це щоденна робота, а успіху у ній сприяють базові знання матчастини контрольно-вимірювальних приладів та автоматизації.
Не стоїть осторонь і окремий напрямок діяльності, що пов’язаний з програмуванням контролерів і запуском конвеєрних ліній, де для програмування використовують контролери найпоширеніших у світі виробників, таких як наприклад Siemens. І не дарма такі контролери є в наявності для лабораторних та практичних занять на кафедрі КСУ, і випускники вже володіють значним практичним рівнем знань, що позволяє їм відразу бути фахівцями в даній сфері.
Базові університетські знання основ з 3D-моделювання, дозволять створювати реалістичні моделі щодо розташування у виробничих приміщеннях підприємств технологічного обладнання і різних комунікацій, візуалізації окремих вузлів машин і деталей. З ентузіазмом молоді фахівці також долучаються до процесів по підбору роботизованої техніки для автоматизації процесів, передачі інформації та контролю за роботою роботів.
В сучасному світі працевлаштування та успішна подальша робота молодого фахівця, невід’ємно пов’язані з сильною теоретичною та практичною базою знань по своєї спеціальності, що успішно надає кафедра КСУ факультету ЕЛІТ СумДУ.