Освітні програми

Спеціальність 174 – Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка (151 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології)Освітня програма Комп’ютеризовані системи управління та робототехнікаОсвітній ступінь: бакалавр

Освітня програма “Комп’ютеризовані системи управління та робототехніка” за спеціальністю 174 – “Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка” (151 – “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”) спрямована на формування фахівців, які зможуть розробляти, впроваджувати та управляти комп’ютеризованими системами управління в різних галузях, включаючи робототехніку, технологічні та організаційні системи.

Програма базується на теоретичних та практичних знаннях з методів і принципів системного аналізу, теорії автоматичного керування, математичного моделювання та технічних засобів автоматизації. Студенти вивчатимуть програмування мікропроцесорних пристроїв та систем, промислові ПЛК, та проєктування систем автоматизації. В результаті вивчення програми вони зможуть розуміти та аналізувати різні типи комп’ютеризованих систем управління та робототехніки, розробляти та впроваджувати програмне забезпечення для їх управління, а також проєктувати та налагоджувати системи автоматизації відповідно до потреб різних галузей.

Така програма може бути корисною для студентів, які зацікавлені у вивченні робототехніки та комп’ютеризованих систем управління, а також для тих, хто планує працювати в галузі автоматизації та інтегрованих технологій. Крім того, вивчення цієї програми може дати студентам можливість розвинути свої навички в програмуванні та робототехніці.

Ступінь вищої освіти та назва кваліфікації: Бакалавр. Бакалавр з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій
Передумови: Наявність повної загальної середньої освіти
Тип диплому та обсяг освітньої програми: Диплом бакалавра, одиничний, 240 кредитів ЄКТС, термін навчання 3 роки 10 місяців
Мова(и) викладання: Українська мова

З профілем освітньої програми можна ознайомитися у каталозі освітніх програм (https://op.sumdu.edu.ua/#/programm/2047)

Члени РПГ ОК Бакалавр

  1. Дрозденко Олексій Олександрович, декан факультету електроніки та інформаційних технологій;
  2. Доброжан Олександр Анатолійович, старший викладач кафедри електроніки і комп’ютерної техніки;
  3. Журба В’ячеслав Олегович, доцент кафедри КСУ;
  4. Давиденко Ілля Леонідович, здобувач вищої освіти зі спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», ОКР «бакалавр»,гр. СУ-91;
  5. Василенко Олександр Iванович, головний конструктор по системах автоматичного керування, спецiaльне конструкторське бюро, АТ “СМНВО-Інжиніринг”.

Проєкт освітніх програм вступу 2024 р. бакалавр спеціальність 174

Проєкт освітніх програм вступу 2024 р. бакалавр спеціальність 176

 

Освітній ступінь: магістр

Об’єктами вивчення та діяльності магістрів із автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки є: об’єкти керування (технологічні процеси, виробництва, організаційні структури), технічне, інформаційне, математичне, програмне та організаційне забезпечення систем автоматизації у різних галузях. Теоретичний зміст предметної області включає методологічний апарат синтезу, проєктування та дослідження об’єктів та систем автоматизації. Здобувач вищої освіти має оволодіти: сучасними методами та засобами, які застосовують для аналізу, синтезу, проєктування, налагодження, модернізації, експлуатації та дослідження об’єктів керування та систем автоматизації складних організаційно-технічних об’єктів та комп’ютерно-інтегрованих технологій.

Програма базується на знаннях в області методів і принципів системного аналізу, сучасної теорії автоматичного керування, теорії інформації, математичного моделювання і технічних засобів автоматизації. Програма орієнтує на спеціалізації, в рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра: робототехнічні комплекси і системи, автоматизація бізнес-технологій, інформаційно-управляючи системи.

Ступінь вищої освіти та назва кваліфікації: Магістр з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій
Передумови: Наявність ступеня бакалавра, магістра (ОКР спеціаліста)
Тип диплому та обсяг освітньої програми: Диплом магістра, одиничний, 90 кредитів ЄКТС, термін навчання 1 рік 3 місяці
Мова(и) викладання: Українська мова

З профілем освітньої програми можна ознайомитися у каталозі освітніх програм (https://op.sumdu.edu.ua/#/programm/2856)

 

Навчальний план підготовки магістра зі спеціальності 151 “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології” 2022 року прийому

 
 
Спеціальність 176 – Мікро- та наносистемна техніка Освітня програма – Нанотехнології та біомедичні системи Освітній ступінь: бакалавр

Загальна освіта в області мікро- та наносистемної техніки, а саме в фізичній електроніці, мікро- та нанотехнологіях й біомедичних системах. Програма базується на загальновідомих наукових результатах із врахуванням сьогоднішнього стану фізики, фотоніки, електронних приладів і компонентів, матеріалознавства, мікропроцесорних технологій, електротехніки, мікро-, нано- та біотехнологій, орієнтує на актуальні спеціалізації: біомедичні технології та нанотехнології. Ключові слова: фізична електроніка, нанотехнології, біомедична електроніка, оптоелектроніка, інформаційні технології, мікропроцесорні системи, мікро- та наносистеми.

Поєднання теоретичних та практичних знань про інформаційні технології, фізичні процеси, матеріали і технології виготовлення електронних приладів, мікро- та наносистемної техніки різноманітного, у тому числі фізичного, геліоенергетичного та біомедичного призначення на устаткуванні кафедральних лабораторій. Можливість стажування за кордоном і використання іноземної мови викладання.

Ступінь вищої освіти та назва кваліфікації: Бакалавр. Бакалавр мікро-та наносистемної техніки
Передумови: Наявність повної загальної середньої освіти
Тип диплому та обсяг освітньої програми: Диплом бакалавра, одиничний, Обсяг освітньої програми на базі повної загальної середньої освіти становить 240 кредитів ЄКТС. Обсяг освітньої програми на базі ступеня молодшого бакалавра/молодшого спеціаліста споріднених спеціальностей може становити 120 кредитів. Обсяг освітньої програми на базі ступеня молодшого бакалавра/молодшого спеціаліста за іншою спеціальністю може становити 180 кредитів.
Мова(и) викладання: Українська мова

З профілем освітньої програми можна ознайомитися у каталозі освітніх програм (https://op.sumdu.edu.ua/#/programm/2047)

 

 

Освітній ступінь: магістр

Освітня програма – Мікроелектроніка та нанотехнології

Фокус освітньої програми, що відрізняє її від наявних, полягає у глибокому вивченні нанотехнологій в області мікро- та наносистемної техніки. Програма базується на загальновідомих наукових результатах із врахуванням сучасного стану мікро­ та нанотехнологій і мікропроцесорної техніки, спрямована на формування у здобувачів компетентностей, необхідних для набуття дослідницьких навичок для реалізації наукової і викладацької кар’єри.

Поєднання теоретичних та практичних методів дослідження й створення мікро- та наносистем на устаткуванні навчальних лабораторій кафедри.

Ступінь вищої освіти та назва кваліфікації: Магістр з мікро- та наносистемної техніки
Передумови: Наявність ступеня бакалавра, магістра (ОКР спеціаліста)
Тип диплому та обсяг освітньої програми: Диплом магістра, одиничний, 90 кредитів ЄКТС, термін навчання 1 рік 4 місяці
Мова(и) викладання: Українська мова

З профілем освітньої програми можна ознайомитися у каталозі освітніх програм (https://op.sumdu.edu.ua/#/programm/2858)

Члени РПГ ОК Магістр Наказ про внесення змін до складу РПГ

  1. Леонтьєв Петро Володимирович, гарант програми, завідувач кафедри КСУ;
  2. Толбатов Володимир Аронович, доцент кафедри КСУ;
  3. Олексієнко Галина Андріївна, старший викладач кафедри КН;
  4. Москаленко В’ячеслав Васильович, доцент кафедри КН;
  5. Шульга Костянтин Васильович, начальник відділу інженерно-технічного центру, головний механік АТ “СМНВО-Інжиніринг”;
  6. Гузик Ігор Михайлович, заступник директора з розвитку ТОВ «Еліус-М»”;
  7. Савенко Арсен Володимирович, здобувач вищої освіти зі спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», ОКР «Магістр», гр. СУ.м-21;
  8. Тимохін В’ячеслав Анатолійович, здобувач вищої освіти зі спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», ОКР «Магістр», гр. СУ.м-22.

Проєкт освітніх програм вступу 2024 р. магістр спеціальність 174

Проєкт освітніх програм вступу 2024 р. магістр спеціальність 176

 

 

Документи Робочої проєктної групи

Результати опитування здобувачів щодо якості освітньої програми

2021

Звіт про результати опитування здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «магістр» щодо оцінювання якості реалізації освітньо-професійної програми «Комп’ютеризовані системи управління та робототехніка»

2022

Звіт про результати опитування здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «магістр» щодо оцінювання якості реалізації освітньо-професійної програми «Комп’ютеризовані системи управління та робототехніка»

 

Пропозиції та зауваження стейкхолдерів Сумського державного університету до ОПП «Комп’ютеризовані системи управління та робототехніка» (Магістр)

 

Рецензії на освітньо-професійну програму Комп’ютеризовані системи управління та робототехніка зі спеціальності 174 Автоматизація, комп’ютерно – інтегровані технології та робототехінка(151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології) у Сумському державному університеті.